Realizacja pasji nadaje sens życiuRealizacja pasji nadaje sens życiu Pasja –  Czy Ty  posiadasz?

W naszej rzeczywistości gdy ktoś pyta co u nas słychać, większość ludzi odpowie: źle, lepiej nie pytaj lub gorzej być nie może. Mało kto odpowie: dobrze, może być, oby nie było gorzej, a już usłyszeć odpowiedź że jest bardzo dobrze, to już jednostkowe odpowiedzi. Można nawet przyznać, że w naszym społeczeństwie wręcz nie wypada przyznać się, że nam się dobrze powodzi, a już niespotykane jest, aby ktoś powiedział, że jest”super”. A przecież nie chodzi tu tylko o to, że mamy walizkę wypchaną pieniędzmi, konto w banku szwajcarskim, czy willę w Los Angeles, ale o moje odczucie ” szczęścia” i zadowolenia z życia. 

Sens życia to realizacja pasji, ciągłe doskonalenie się oraz odnalezienie odpowiedzi na pytanie jaki jest cel mojego życia. Co ja uwielbiam robić i „wkładam ” w te moje działania   całego siebie, nie licząc kosztów z tym związanych. 

Jeżeli ktoś z zamiłowaniem zbiera znaczki, to nie ważne ile one kosztują i ile regałów zajmują klasery. Z namaszczeniem będzie je układał, przeglądał, sprawdzał, kompletował itd.  Ktoś inny hoduje gołębie. Poświęca im swój czas, karmi, dba o ich gołębnik, kojarzy w pary, cieszy się gdy wyklują się młode. Gdy wzbiją się w niebo, podziwia ich piękny lot. Pozna każdego nawet z daleka.  Alpinista planuje swoje kolejne wyprawy, a gdy wreszcie dojdą do skutku cieszy się każdym kolejnym metrem, który uda mu się przejść podczas wspinaczki.

Filatelista, hodowca gołębi, alpinista i każdy kto ma swoje pasje musi się doskonalić. Niejednokrotnie musi wykazać siłę charakteru, nie poddać się po pierwszych porażkach, odnajdywać w sobie zapał i determinację. Odczuwać radość z każdego nawet najmniejszego osiągnięcia. Analizować dotychczasowe błędy i wyciągać z nich mądre wnioski. Wtedy kroczy drogą do doskonałości.

Jeżeli robisz w swoim życiu coś z pasją ,a wszelkie sukcesy i porażki służą twojemu rozwojowi to na pewno znajdziesz sens swojego życia, komu lub czemu to ma służyć. Wtedy będziesz czuł się szczęśliwy.

W tym miejscu przypomina mi się historia pewnego starszego pana, który dość długo był samotny i nieszczęśliwy. Gdy się w końcu ożenił i urodziły się dzieci to stwierdził z dumą, że teraz wie po co żyje. Rodzina nadała sens jego życiu.

Każdy człowiek jest inny i inny jest cel jego życia. Ważne aby się nie pogubić i kroczyć drogą prowadzącą do szczęścia.

Jeżeli nie wiesz co jest Twoją pasją, wróć do lat dziecięcych i przypomnij sobie o czym marzyłeś. Zapisz to na kartce papieru lub w notesie i noś zawsze przy sobie. Sięgaj do niej w każdej wolnej chwili i karm swój umysł tymi obrazami, pomysłami przynajmniej przez okres miesiąca. Nowe pomysły, myśli, plany, zasady, argumenty , które się pojawią zapisuj, a twój umysł będzie je zapamiętywał i łączył w całość.

Podświadomość pracuje cały czas, nawet jak śpisz. W końcu znajdziesz odpowiedź jaka jest Twoja pasja. Stworzysz obraz swego szczęśliwego życia.

Jeśli robisz coś z pasją, a w swoim życiu ciągle się rozwijasz i doskonalisz, to na pewno odnajdziesz sens swojego życia, a tym samym poczujesz się szczęśliwy i spełniony.

Wykorzystaj swoje pasje dla udoskonalania siebie i otoczenia w którym żyjesz.